Zdroj: Agence Zoom

Ledecké paráda. Ve sjezdu Světového poháru byla sedmá!

Velmi vydařenou zastávku má za sebou česká reprezentantka Ester Ledecká, která se ve dvou sjezdech Světového poháru v kanadském středisku Lake Louise propracovala mezi nejlepší závodnice.

V pátečním klání z toho bylo pro Ledeckou 13. místo a v sobotním měření sil dokonce sedmá příčka! Tak vysoko se ve výsledkové listině rychlostních disciplín v rámci SP nepodíval v historii samostatné České republiky nikdo z řad tuzemských sjezdařů či sjezdařek.

Kdo neviděl, může se podívat znovu. 😊 ⛷Díky moc za podporu!! STR

Zveřejnil(a) Ester Ledecká dne 2. prosinec 2017

Ondřej Bank byl v roce 2015 v proslulém sjezdu ve Wengenu devátý a Šárka Strachová si v prosinci 2007 dojela v super-G – shodou okolností to také bylo v Lake Louise – pro patnácté místo.

Je třeba tedy zapátrat v archivu úspěchů československého lyžování, aby bylo možné najít výsledkově srovnatelné umístění. Anály v tomto směru prozrazují, že sedmou pozici vybojovala v březnu 1985 Olga Křížová-Charvátová na trati sjezdu v kanadském Banffu.

„Jízdu jsem si strašně užila a jsem ráda, že můžu být mezi tou špičkou. A že se tak postupně propracovávám dopředu,“ prohlásila v cíli sobotního závodu svěřenkyně trenéra Tomáše Banka a velmi ocenila přínos celého svého realizačního týmu, kam patří také Petr Kouřil, Jakub Marek a Ondřej Bank.

Fenomenální univerzálka Shiffrinová

Nedělní super-G česká reprezentantka, mistryně světa v paralelním slalomu na snowboardu, sice nedokončila, ale naštěstí se její pád obešel bez zdravotních komplikací. „Jsem v pohodě, jen jsem se trochu pomazlila se sítěmi  Když člověk jezdí na téhle úrovni, tak občas spadne – já naštěstí ne moc často,“ poznamenala Ledecká na svém facebookovém profilu.

Skvělou formu potvrdila v superobřím slalomu domácí hvězda Mikaela Shiffrinová. Tato specialistka na technické disciplíny v něm dojela pátá, přičemž v předchozích dvou sjezdech v Lake Louise dosáhla na stupně vítězů – sobotní sjezd dokonce senzačně vyhrála. Přitom před oběma sjezdy startovala v této disciplíně v SP pouze dvakrát…

Svými výkony potvrdila dvaadvacetiletá Američanka co častější hlasy lyžařských expertů, jež tvrdí, že je z ní už komplexní sjezdařka („all-round skier“), schopná atakovat přední příčky ve všech disciplínách. To znamená, že je i hlavní adeptkou na zisk Velkého křišťálového glóbu za celkové prvenství v tomto ročníku Světového poháru.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nehodnoceno)