Zdroj: Salzburgerland

Dokonalost jménem Saalbach. Vydejte se za hranice limitů

Zrychlí se vám tep už při charakteristickém zvuku zacvaknutí vázání na každém novém vrcholu? Směle se řadíte k dynamickým lyžařům s touhou překonávat své vlastní limity na nových tratích? Pak jste našli svůj nový zimní domov – Saalbach a jeho Skicircus Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn.


Atmosféra desátého největšího lyžařského rezortu na světě vás pohltí, jakmile se při příjezdu do 10 kilometrů dlouhého údolí před vámi rozvine rozlehlá náhorní plošina, kterou objímají dvoutisícové vrcholy. Přestože se v rámci rakouských Alp můžete dostat k vrcholům mnohem vyšším, Skicircus vás přesvědčí enormní délkou svých tratí a geniálním terénem.

Je kompaktně propojený 70 lanovkami, disponuje 140 kilometry modrých, 114 kilometry červených a 18 kilometry černých sjezdovek, na něž vám pohodlně postačí jediný skipas.

Počítá se do trojice hlavních středisek oblasti Pinzgau spolu s populárním kaprunským Kitzsteinhornem a vrcholem Schmittenhöhe nad Zell am See. S posledně jmenovaným je mimochodem plánováno lanovkové propojení přes nedaleké městečko Viehhofen.

Lyžařský areál jako pomyslný čtyřúhelník

Od Skicircusu čekejte crème de la crème rakouských Alp. Vždyť místní Zwölferkogel a Kohlmaiskopf pravidelně hostí závody Světového poháru v alpském lyžování. Rozlehlý lyžařský areál tvoří pomyslný čtyřúhelník, v údolí Glemmtal tepou après ski centra Saalbach a Hinterglemm, zatímco na druhé straně v údolí Leoganger Tal dlí intimnější Leogang a ráj freeriderů – tyrolský Fieberbrunn se snowparkem Lärchfilzkogel.

Celkovou délku 270 kilometrů v jednom dni jistě nezvládnete, o co se však pokusit můžete, je výzva jménem Skicircus Circuit, která vás provede po všech sjezdovkách. Celých 7 hodin, 72 kilometrů a 12 500 metrů vám spolehlivě vyžene adrenalin do maxima. Garantováno.

Was für ein schöner Tag 🏂⛷What a beautiful day 😍📷 Johannes Kroneder#homeoflässig

Zveřejnil(a) Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn dne 4. březen 2018

Ti méně ambiciózní si mohou vybrat z dalších alternativních okruhů, buď na základě přehledných map, nebo přímo s osobním průvodcem, kterého vřele doporučujeme na prvotní svižné seznámení s místními tratěmi. Pokud si chcete pro začátek vychutnat volné carvingové oblouky, naším osobním favoritem se stal příjemný pětikilometrový sjezd z Asitzu do Leogangu.

Saalbach v plusech

270 kilometrů dlouhých sjezdovek: Skicirkus Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn je jednou ze tří největších lanovkami propojených lyžařských oblastí Rakouska. Už velmi brzy má být navíc zrealizováno další rozšíření areálu směrem do Zell am See. Ale samozřejmě nejde jen o sjezdovky, vysoký komfort a plynulost provozu bez front při lyžování ve Skicirkusu zajišťuje kompaktní sít nejmodernějších expresních lanovek.

Bohaté možnosti nelyžařského vyžití: Rozsáhlá oblast zahrnuje hned několik vesnic s dobrými možnostmi pro nakupování, ale vyniká samozřejmě především sportovním vyžitím od běžkování přes skialpinismus až po sáňkování nebo dokonce mushing

60 après ski podniků: V Saalbachu je veselo, chcete-li. Jistě můžete najít i klidné místo, kam zvuky odpoledního aprés ski veselí nedolehnou, ale vyhýbat se zábavě, která zde po zastavení lanovek pravidelně propuká, by byla docela škoda.

Text: Adéla Rusňáková

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...

Mohlo by Vás zajímat