Zdroj: pixabay.com

Do rakouského Söldenu po stopách Jamese Bonda

Svezení ze tří vrcholů s nadmořskou výškou přes 3000 m, dva ledovce, 146 km sjezdovek protkaných třiatřiceti lanovkami. A jako bonus luxusní černá trať se sklonem 61 %, na níž se tradičně jezdí úvodní závod Světového poháru. Sölden je splněním snů každého, kdo rád lyžuje.


Vyhlášený lyžařský resort v malebném tyrolském údolí Ötztal okouzlil i producenty Jamese Bonda: právě zde se natáčel zatím poslední příběh agenta 007 Spectre. Pokud jste jej viděli, určitě si pamatujete psychiatrickou kliniku, kde začala honička po horských svazích.

Ve skutečnosti to je futuristická restaurace Ice Q ve výšce 3048 m, kam si můžete odskočit na (protřepanou, nemíchanou) vodku s martini, nebo skvělý oběd. Hned vedle se v současnosti staví další budova, kde bude muzeum Jamese Bonda. Samozřejmě nejvýše položené na světě.

Zdejší obecně velmi široké a přehledné sjezdovky všech obtížností potěší sportovce, méně zdatné lyžaře i rodiny s dětmi. Středisko má dvě hlavní centra, kam míří páteřní lanovky z údolí: Giggijoch (2284 m) a Gaislachkogl (2174 m). Nad Giggijochem se po obří ploché louce bez terénních nerovností klikatí řada modrých a červených tratí. Je orientována na jih a tudíž ideální na ranní rozhýbání.

Let the winter season begin ❄️🏂⛷Wer ist bereits auf der Piste?

Zveřejnil(a) Sölden / Soelden / Solden dne 10. listopad 2017

Okružní jízda kolem tří třítisícovek

Pro turisticky založené lyžaře je zde značená trasa Big 3 Rally, která objíždí zmíněné třítisícovky. Ujedete na ní více než 50 km a zdoláte převýšení přes 10 000 m.

Trať Světového poháru je na ledovci Rettenbach. Na druhý ledovec Tiefenbach se přejíždí unikátním tunelem vyhloubeným ve skále. Na vrcholu Tiefenbachkogl (3250 m) se projděte po vysuté rampě nad obří propastí. Je to nejhezčí místo na focení.

Sölden je proslulý bujarým nočním životem, kromě mnoha aprés ski podniků přímo na sjezdovkách lákají na drink desítky restaurací, barů a diskoték ve městě.

Aqua Dome 📸 @travelignjules

A post shared by Luxury Hotels (@luxintravels) on

Po náročném dni si dokonale odpočinete v termální lázních AquaDome v nedalekém Längenfeldu. Voda s obsahem síry má teplotu kolem 36 °C a majestátní okolní pohoří můžete obdivovat ze tří venkovních bazény ve tvaru misky, které jsou zavěšené kolem světélkujícího jehlanu.

Text: Roman Zvarič

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nehodnoceno)
Loading...

Mohlo by Vás zajímat